Mormoni_to_kłamstwo  (Polish)

Strona główna   chrześcijańskie Artykuły   JW   serii LDS   SDA   

 

Mormoni to kłamstwo / Joseph Smith został oszustwa / LDS Kościół nie jest prawdą

 

Fragmenty LDS.org:

Józefa Smitha Korzystanie z Seer Stones

 

Uwaga: za pomocą Google Translator proszę sprawdzić cytaty z wersji angielskiej na dokładność; także, jeżeli zależy Ci, aby poprawić tłumaczenie, prosimy o e-mail globalevangelism@msn.com - uwaga Bogaty Kelsey.

 

 

 

[Chorąży Magazine, lipiec 1993]

 

Treasured Testament

 

 

Starszy Russell M. przez Nelson

 

Kworum Dwunastu Apostołów

 


 

Russell M. Nelson

 

Zaczerpnięte z adresem danej 25 czerwca 1992 na seminarium dla nowych prezydentów misji, Centrum Szkolenia Misjonarzy w Provo, Utah.

 

Treasured Testament

...

 

Szczegóły tego cudownego sposobu tłumaczenia nie są jeszcze w pełni znane. Ale mamy kilka cennych spostrzeżeń. David Whitmer napisał:

 

"Józef Smith stawiałaby Widzącego kamień do kapelusza, i wtulił twarz w kapeluszu, rysunek ją ściśle wokół jego twarzy, aby wykluczyć światło; i w ciemności duchowe światło będzie świecić. Wydaje się czymś przypominającym kawałek pergaminu, i że ukazał się napis. Wydaje jeden znak na raz, a pod nim była interpretacja w języku angielskim. Brat Józef odczytać angielsku Oliver Cowdery, który był jego głównym pisarz, i kiedy to było napisane i powtarzane do brata Józefa, aby zobaczyć, czy to poprawne, wtedy to zniknie, a wydaje się inna postać z interpretacją. W ten sposób Księga Mormona została przetłumaczona przez dar i moc Boga, a nie przez jakąkolwiek władzę człowieka. "(David Whitmer, Przemówienie do wszystkich wierzących w Chrystusa, Richmond, Mo .: NP 1887, s. 12.)

...

 

 


 

 

[Chorąży Magazine, styczeń 2013]

 

Wielkie i dziwne są objawienia Boga

 

Gerrit DIRKMAAT

 

Wydział Historii Kościoła

 


 

 


Joseph Smith otrzymał Revelations dzięki mocy Boga

tych, którzy wierzyli, że objawienia Josepha Smitha zawierała głos Pana mówiąc do nich akceptowane również cudownych sposobów, w jakie rewelacje zostały odebrane. Niektóre z najwcześniejszych objawień Proroka Józefa przyszedł za pośrednictwem tych samych środków, dzięki którym przetłumaczył Księgę Mormona z płytek złota. W oknie kamienia zawierającego złote płyty, Józef znaleźli Księgi Mormona proroków dalej "tłumaczy", czyli "kamień, który powinien świecić dalej w ciemności aż do światła" (Alma 37: 23-24). Opisał jako "instrument", o których mowa okularów do niego używając terminu Starego Testamentu, Urim i Tummim (patrz Wj 28:30).

Czasami stosuje się również termin do innych kamieni posiadał, zwanych "kamieniami Widzącego", bo go wspomagane w otrzymaniu objawienia jako jasnowidza. Prorok otrzymał kilka pierwszych objawień poprzez wykorzystanie tych Seer kamieni. Na przykład, wkrótce po Oliver Cowdery przyszedł, aby służyć jako pisarza dla Józefa Smitha jako przełożył talerze, Oliver i Józef dyskusji sens biblijnego fragmentu i szukali odpowiedzi poprzez objawienie. Józef wyjaśnił: "różnica zdań między nami o wynikającej z rachunku Jana Apostoła ... czy umarł, czy też w dalszym ciągu; mamy uzgodnione do rozliczenia go przez Urim i Tummim. "W odpowiedzi, Józef Smith otrzymał objawienie, teraz znany jako rozdziału 7 Nauki i Przymierza, który poinformował ich, że Jezus powiedział do apostoła Jana:" Nie będziesz smoliste, aż przyjdę w mojej chwały "(NiP 7: 3).

Zapisy wskazują, że wkrótce po założeniu Kościoła w 1830 roku Prorok zatrzymać za pomocą kamieni Seer jako zwykły sposób odbierania objawień. Zamiast tego, podyktowane objawienia po pytając Pana, bez stosowania zewnętrznego instrumentu.


...

 

 


 

 

[Chorąży Magazine, wrzesień 1977]

 

"Przez dar i moc Boga"

Richarda LLOYD ANDERSON

 

 


 

...

Osoba, która najlepiej odzwierciedla Martin Harris prawdopodobnie Edward Stevenson, ponieważ spędził prawie dwa miesiące z Świadek po przejściu do Ohio, aby go odprowadzić z powrotem do Utah w roku 1870. Na drodze przeliczenia Stevenson zgłaszane, "On powiedział, że Prorok posiadał jasnowidz kamień, przez który został włączony do tłumaczenia, jak również z Urim i Tummim, a potem dla wygody wykorzystywane Widzącego kamień. "Po Martin Harris stracił część tłumaczenia wykonane w 1828 roku, Oliver Cowdery został szefem pisarz dla Cała Księga Mormona, jak to jest teraz drukowany.

Pod koniec tej nowej pracy, 1829, David Whitmer czasami patrzył, a potem mówił Widzącego kamienia.

...

 

 


 

 

[LDS.org pobierane lipca 2014]

 

Księga Mormona Translation

 

 

 

Józef Smith i jego skrybowie napisał dwóch instrumentów wykorzystywanych w tłumaczeniu Księgi Mormona. Według świadków tłumaczenia, kiedy Józef spojrzał na instrumentach, słowa Pisma Świętego ukazała się w języku angielskim. Jednym z instrumentów, zwany w Księdze Mormona "tłumaczy" jest lepiej znana Świętych w Dniach Ostatnich, dzisiaj jako "Urim i Tummim." Józef znaleźć tłumacze pochowany na wzgórzu, z płyt. Ci, którzy widzieli ich opisem tłumaczom jako klarowny pary kamieni związanych razem z metalowym obrzeżem. Księga Mormona, o którym mowa tego instrumentu wraz z jego pancerz, jako urządzenie "utrzymane i zachowane ręką Pana" i "przekazywane z pokolenia na pokolenie, w celu językach interpretacji."

 

Inne instrumenty, które Joseph Smith odkrył w latach gruntowych przed pobierane złote płyty, był mały owalny kamień, lub "widzący kamień." Jako młody człowiek w trakcie 1820 roku, Joseph Smith, podobnie jak inni w jego czasach, używana Widzący Kamień szukać zgubionych przedmiotów i skarbów. Jak Józef wzrosła zrozumieć jego prorocze powołanie, dowiedział się, że może on wykorzystać ten kamień do wyższych celów tłumaczenia Pisma.

 

...

 

 


 

 

[Chorąży Magazine, czerwiec 1994]

 

Najważniejsze w życiu Proroka

 

 


 

 


Linia czasu niektórych kluczowych wydarzeniach w życiu i posłudze Józefa Smitha

...

 

20 marca 1826: Wypróbowany i uniewinniony na fantazyjną za bycie "nieuporządkowany osoba," South Bainbridge, Hrabstwo Chenango, Nowy Jork. Nowy Jork ustawa definiuje niekontrolowanemu osobę jako, między innymi, jako gatunek przelotny lub poszukiwaczem Prorok został oskarżony zarówno "utraconych towarów.": Pierwsze ładowanie było fałszywe i został wykonany po prostu spowodować kłopoty; wykorzystanie Józefa z widzącego kamień, aby zobaczyć rzeczy, których inni nie mogli zobaczyć gołym okiem przyniósł drugi ładunek. Tych, którzy wnieśli opłaty były najwyraźniej obawia się, że Józef może zwieść jego pracodawcę, Josiah Stowell, na pieniądze. Zeznania pana Stowell wyraźnie powiedział to nie było tak, że ufał i Josepha Smitha. 2

 

 

Widząc, że powyższe cytat zawiera następujące odpowiednie odniesienie Przypis:

 

 Gordon A. Madsen, "jeden tysiąc osiemset dwadzieścia sześć próbne Józefa Smitha: Ustawienie Legal Studies" Brigham Young University, wiosna 1990, s. 93.

 

Wróćmy do pracy Madsen, aby zobaczyć, co on napisał o zeznania Stowell w:

 

"Kluczowy dowód, moim zdaniem, było to, że Jozjasza Stowell. ...", Że on wiedział, że pozytywnie więzień [Józef Smith] może powiedzieć i wyznawali Sztuka widzenia te cenne skarby, za pośrednictwem wspomnianego kamienia." (jeden tysiąc osiemset dwadzieścia sześciu próbna Józefa Smitha. Setting prawne, Badania BYU, str 105)

 

 

 

 


 

Uwaga: Poniższe linki przeniesie Cię do artykułów w języku angielskim; Jednakże, nie ma przycisk Google przekłada się na górze artykułów, które mogą być wykorzystywane do przeliczenia artykuły do innych językach:

 

LDS (Mormon) Seria:

■  Księgi Mormona

■  Józefa Smitha Pierwsza Wizja

■  Józef Smith on Trial

■  Te Tajemnicze Złote Płyty

■  Upadek Mormoni

■  Księga Mojżesza Zmiany / anachronizmów

■  Jeszcze Jedno Świadectwo o Jezusie Chrystusie <(doktryna kapłaństwa obalone)

■  Co powiedzieć mormonów na drzwi

■  Abyście głosili moją ewangelię - Przewodnik do służby misyjnej 

■  jednorodzinny Wieczór Lekcja 1

■  zaklęcie - Magia i pieniądze Kopanie

 


 

Podstrony w LDS (Mormon) Series

 

1. Józef Smith "dostał płyt?"
Konta kopanie 2. Józef Smith Pieniądze: 

●  Józef Smith Pieniądze Kopanie Konta (Strona Główna)
●  Willard Chase konto Gold Płyty
●  Fayette Lapham konta Gold Płyty
●  Peter Ingersoll Rachunku pieniędzy Smitha Kopanina Historia
●  Amboy Journal <Krwawienie konto Duch
●  Wywiad z Martinem Harrisem w Tiffany'ego Miesięczny jeden tysiące osiemset pięćdziesiąt dziewięciu

3. Józef Smith jeden tysięcy osiemset dwudziestusześciu lustra próbna Świadectwa / Records: 

jeden tysiąc osiemset dwudziestu sześć próbna Świadectwa  (Strona główna)
AW Benton Konto
biskup Tuttle konto
Konto
WD Fioletowe nowe dowody i nowe trudności
Bill of Justice
Konta LDS
artykułów Umowy

4. Pierwsza Wizja Józefa Smitha: Konta 

Pierwsze Konta Vision (Strona Główna)
+1823 Sypialnia Vision / snu Rachunków (osiemnaście rachunki z 1820 roku-1840 ...)
Pokój konto wizja - "Oficjalna wersja" (Fragmenty historii Józefa Smitha, Proroka)
Józefa Smitha Pierwsza Wizja była oświadczenia nieznane LDS
(1832) napisany konto Józefa Smitha z pierwszej wizji

(1834/35), po raz pierwszy opublikowana wizja Józefa Smitha (który zawiera elementy +1.838 LSR "Dziennik" historia Pierwszy Vision)

(1842) Josepha Smitha Sacred Grove konto - "Dziennik LDS pierwsze konto Vision" - również w historii Smith jeden tysiąc osiemset trzydziestuosiem 

5. Anioł i Złote Płyty
6. Cumorah Jaskinia - Cameron J. Packer
7. Joseph Knight wspomnienie wczesnej historii Księgi Mormonów

8. Drukowanie i Ustalenia Mormon Historia

9. Trouble With Martin Harris (Złośliwy cytaty o Martin Harris wzięte głównie z LSR materiału źródłowego)
10. Wprowadzenie - Richard Bushman

11. LDS Kapłaństwo Lie / Mit

 

Płyty złoty, Józef Smith, mormon, LDS, konta, historia, historie