Józef_Smith_fałszywa_historia  (Polish)

Strona główna   chrześcijańskie Artykuły   JW Artykuły   LDS Series   katolicki   SDA   Kontakt   Darowizna Strona

 

Józef Smith fałszywa historia

Gdy powiedział, że miał tylko jedną żonę.

Józef Smith

 

 

Uwaga: za pomocą Google Translator Przetłumaczone proszę sprawdzić cytaty z wersji angielskiej na dokładność; także, jeżeli zależy Ci, aby poprawić tłumaczenie, prosimy o e-mail globalevangelism@msn.com - uwaga Bogaty Kelsey.

 

 

W dniu 10 listopada 2014 nagłówek w New York Times pisze się:

To Dziennik: Mormon założyciel Gdyby do 40 żon

 

Początkowe słowa w artykule w New York Times stwierdził:

"Przywódcy mormonów uznały po raz pierwszy, że założyciel Kościoła i prorok Joseph Smith, przedstawiany w materiałach kościelnych jako lojalny partner jego kochającego małżonka Emma, ​​miała aż 40 żon, niektóre już żonaty i jeden zaledwie 14 lat. " (NY Times artykuł, 10 listopada 2014)

Porównajmy to ze słowami Josepha Smitha:

"Ponieważ ten Kościół Chrystusa został zarzucić przestępstwo cudzołóstwa i poligamii, oświadczamy, że uważamy, że jeden człowiek powinien mieć jedną żonę, ale i jedną kobietę, ale jednego męża ... Życzymy doktryny te mają być prowadzone przez wszystkich, którzy są w służbie, że ludzie mogą poznać naszą wiarę ich przestrzegania, a także korygowanie umysł publicznego w odniesieniu do kościoła. " (Gwiazda Tysiąclecia, Styczeń, 1844, Vol. 4, nr 9, str.144)

Józef Smith poszedł na powiedzieć:

"Co rzeczą jest dla człowieka, aby być oskarżona o cudzołóstwo i mając siedem żon, kiedy mogę tylko znaleźć. Ja jestem tym samym człowiekiem, jak i niewinni jak ja czternaście lat temu." (Historia Kościoła 6, maj 1844, s. 411)

Sto siedemdziesiąt lat później, LDS (Mormon) Kościół nie do pomyślenia: nazwali ich założenie prorokiem kłamcą.

Dlaczego?

W artykule w New York Times, LDS Kościół historyk Steven E. Elder śniegu, wyjaśnił:

"Nie jest tak dużo tam w internecie, że czuliśmy się należne naszym członkom bezpieczne miejsce, gdzie mogą iść, aby uzyskać wiarygodne, informacje promujące, że wiara była prawda o niektórych z tych trudniejszych aspektów naszej historii." (New York Times Artykuł, 10 listopada 2014)

Starszy Snow został powiedzieć:

"Musimy być zgodne z prawdą, a my musimy zrozumieć naszą historię." (Artykuł NY Times, 10 listopada 2014)

Oczywiście, dziś LDS (Mormon) Kościół stoi w obliczu poważnego kryzysu; ponieważ, z ludźmi, przeszukując Internet prawda staje znane.

Oto przykład:

"Faktem jest, tak dobrze znane, że Dwunastu i ich zwolennicy starali się nieść duchową działalność żona w tajemnicy ... i już do najczarniejszych i najbardziej zdesperowanych długościach, aby go od społeczeństwa ... Ja może przynieść fakty, które mogą być ustalone w każdym sądzie, w odniesieniu do tych nikczemnych obrzydliwości praktykowane w strój religii, która stałaby ludzkości rumieniec. " (Sidney Rigdon, Doradca Prezydenta, Messenger i rzecznik, październik, 1844, Vol. 1, nr 1)

 

W tej kwestii, Richard Buszmen, który jest dobrze znany LDS autor / głośników, powiedział:

"Coraz więcej nauczycieli i przywódców Kościoła na wszystkich szczeblach podszedł Świętych w Dniach Ostatnich, którzy stracili zaufanie do Josepha Smitha i podstawowych cudownych wydarzeń z historii Kościoła. Są wątpliwości pierwszej wizji, Księgę Mormona, wiele z objawień Józefa, i wiele poza tym. Należą one do wątpliwości po przejściu w Internecie i znaleźć szokujące informacje na temat Józefa Smitha na podstawie dokumentów i faktów, że nigdy nie słyszał. liczba zaskakujące nie wiedział o mnogiej żony Josepha Smitha. ... Gdy natkną informacji w krytycznej książki lub przeczytać na jednym z niezliczonych krytycznych stron internetowych, czują się tak, jakby zostały wprowadzone do Josepha Smitha i historii Kościoła, że nigdy nie znał wcześniej. ... Wszystko się zmienia. Co oni w to uwierzyć? " (Wprowadzenie papieru Richarda Roztropny na letnie seminarium w 2008 roku, "Joseph Smith i jego krytycy," biorąc pod uwagę 29 lipca 2008 roku)

 

Teraz odpowiedział na temat mnogiej małżeństw Josepha Smitha z tym niedawno opublikowanym anonimowej pracy LDS Kościół:

"Kiedy Bóg nakazuje trudne zadanie, Czasem wysyła dodatkowe posłańców, aby zachęcić swoich ludzi do posłuszeństwa. Zgodnie z tym wzorem, Józef powiedział współpracowników, że ukazał mu się Anioł trzykrotnie między 1834 i 1842, a rozkazał mu, aby kontynuować wielożeństwa, kiedy zawahał się iść do przodu. W trzecim i ostatnim wygląd, anioł przyszedł z wyciągniętym mieczem, grożąc zniszczeniem chyba Józef poszedł do przodu i posłuszni przykazaniu pełni.

Fragmentaryczne dowody sugerują, że Józef Smith działał na pierwszym poleceniem anioła poślubiając żonę, w liczbie mnogiej, w Fanny Alger Kirtland, w stanie Ohio, w połowie 1830. Kilka Świętych w Dniach Ostatnich, którzy żyli w Kirtland zgłaszane dekady później, że Józef Smith poślubiła Alger, który mieszkał i pracował w gospodarstwie domowym Smith, po tym, jak uzyskać jej zgodę i że jej rodzice. Niewiele wiadomo na temat tego małżeństwa, a nic nie wiadomo o rozmowach między Józefem i Emma dotyczących Alger.

Kościół uznaje wkład uczonych do historycznego treści prezentowane w tym artykule; ich praca jest wykorzystane za zgodą. "(wielożeństwa w Kirtland i Nauvoo, pobierane od 15.11.2014 od LDS.org)

 

Księga Mormona świadków, pisarza i zastępca przewodniczącego Kościoła, Oliver Cowdery nazywa związek Josepha Smitha z Fanny Alger:

"Brudne, paskudny, brudny sprawa ..." (zarejestrowana w styczniu 1838 listu Olivera brat Warren Cowdery, The Mormon Brytanii, t. 1, str. 27)

Oliver został ekskomunikowany Niedługo później, w kwietniu 1838.

 

Oliver nie był jedynym ważnym liderem LDS być ekskomunikowany w kwestiach o sprawach Józefa:

W 1844 roku, po Prawo Jane odmówił propozycji Josepha Smitha, aby ją poślubić, mąż Jane William Law został ekskomunikowany. 

"Prawo i jego żona dołączyła do Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich w 1836 roku, dzięki staraniom Johna Taylora i Almon W. Babbitt. Prowadził grupę kanadyjskich świętych do Nauvoo, Illinois, w 1839 roku, a w 1841 roku, Józef Smith wybrał go być członkiem Prezydenta.

Wraz z upływem czasu, Prawo zdenerwowana przez niektórych praktyk Smith. ... To było ukryte praktyki Smitha poligamii, która spowodowała Prawo całkowite rozdzielenie się. Plotki krążyły, że Smith zrobił kilka propozycji z prawem żony Jane, zgodnie z założeniem, że ustawa Jane wejdzie do polyandrous małżeństwo z Smitha. Prawo i jego żona potwierdzili, że te pogłoski są prawdziwe. ... Jane Smith twierdził, że odwiedził ją w nocy, gdy wiedział, że William nie będzie w domu i propositioned ją, co sugeruje jej, że to była wola Boga, że zawarcie małżeństwa z Smitha polyandrous. Prawo Jane opisane propozycje Smitha, mówiąc, że Smith miał "poprosił ją, by dać mu połowę jej miłość; była na wolności, aby utrzymać drugą połowę do męża. " Odmówiła wniosek Smitha poślubienia go jako polyandrous mnogiej żony. ... 8 stycznia 1844 roku ustawa została poinformowana, że nie był już doradcą Smitha w Radzie Prezydenta." (Wikipedia, William ustawy, Świętych w Dniach Ostatnich)

 

Czego się nauczyliśmy?

# 1. Józef Smith ma sprawdzoną historię kłamią o swoich związkach z innymi kobietami.

# 2. LDS (Mormon) Kościół ma sprawdzoną historię powiedzieć światu, co uczciwy człowiek Józef Smith był.

Aż do teraz!

Jedno jest pewne, teraz, że prawda jest obecnie, więcej ludzi będzie na pytanie, czy Józef Smith skłamał innymi; taki jak: 

● Znalezienie złote płyty? (Patrz artykuł)

i

● Jan Chrzciciel go odwiedzać?  (Patrz artykuł)

 


 

Uwaga: Poniższe linki przeniesie Cię do artykułów w języku angielskim; Jednakże, nie ma przycisku Google przełożyć na wierzchu artykułów, które mogą być stosowane do przełożenia artykuły, w innych językach:

 

LDS (Mormon) Seria:

Księga Mormona
Josepha Smitha Pierwsza Wizja
Józefa Smitha on Trial
tych tajemniczych Złote Płyty
Upadek Mormoni
Księgi Mojżesza Zmiany / Anachronizmy
Jeszcze Jedno Świadectwo o Jezusie Chrystusie
Co powiedzieć mormonów na drzwi
Abyście głosili moją Ewangelia - przewodnik do służby misyjnej
jednorodzinny Evening Lekcja 1
■  zaklęcia - Magia i pieniądze Kopanie

Sub-Strony w LDS (Mormon) Series

1. Józef Smith "dostał płyt?"
Konta kopanie 2. Józef Smith Pieniądze: 

●  Józef Smith Pieniądze Kopanie Konta (Strona Główna)
Willard Chase konto z Złote Płyty
Fayette Lapham konta Gold Płyty
Peter Ingersoll Rachunku pieniędzy Smitha Kopanina Historia
●  Amboy Journal <Krwawienie konto Duch
●  Wywiad z Martin Harris w Tiffany'ego Miesięczny 1859

3. Józef Smith 1826 lustra próbna Świadectwa / Records:

1826 Trial Świadectwa  (Strona główna)
AW Benton Konto
biskup Tuttle konto
Konto
WD Fioletowe nowych dowodów i nowe trudności
Bill of Justice
Konta LDS
artykułów Umowy

4. Józef Smith Najpierw Vision Konta: 

Pierwsze Konta Vision (Strona Główna)
1823 Sypialnia Vision / snu Rachunków (osiemnaście rachunków z 1820 roku-1840 ...)
Pokój konto wizja - "Oficjalna wersja" (Fragmenty historii Józefa Smitha, Proroka)
Józefa Smitha Pierwsza Wizja była oświadczenia nieznane LDS
(1832) napisany konto Józefa Smitha Pierwszego Vision

(1834/35), opublikowany po raz pierwszy wizja Józefa Smitha (który zawiera elementy 1838 LSR "Dziennik" historia Pierwsza Wizja)

(1842) Josepha Smitha Sacred Grove konto - "Dziennik LDS pierwsze konto Vision" - również w historii Smitha, 1838 

5. Anioł i Złote Płyty
6. Cumorah Jaskinia - Cameron J. Packer
7. Joseph Knight wspomnienie wczesnej historii mormonów
8. Księgi Ustalenia Mormon Drukarnie i historyczne
9. Trouble With Martin Harris (Złośliwy cytaty o Martin Harris wzięte głównie z LSR materiału źródłowego)
10. Wstęp - Richard Bushman 

 

Artykuły międzynarodowe:

11. Mormoni to kłamstwo / Józef Smith był oszustwa / LDS Kościół nie jest prawdą

12. LDS Kapłaństwo Lie / Mit - historia Jana Chrzciciela wizyty Joseph Smith i Oliver Cowdery 

13. Niepokojące Wczesne wersje Złote Płyty Historie

 

Józef Smith kłamał, Mormon, darstwa, hashtag, hash, hash tag tag, #, poligamię, żona, żony